Recepty Hlavní jídla Gratinovaná dýně

Ingredience

1 menší dýně hokkaido (očíštěná a oloupaná)

máslo

strouhanka

15 dkg slaniny

brambory (uvařené a nakrájené)

1 smetana ke šlehání

česnek

červená paprika

sůl

pepř (může být i trochu chilli)

cibule

ementál

Postup přípravy

1

Zapékací mísu, nebo pekáček vymažeme máslem a zlehka vysypeme strouhankou. Na dno pekáčku na kostky nasypeme slaninu. Mezi tím si připravíme dýni na plátky, cibuli na plátky a uvařené těstoviny - do pekáčku je začneme rovnat vedle sebe - nejprve např. dýni, hned vedle cibuli a hned vedle těstoviny, takto řadíme, dokud se nedostaneme na druhou stranu pekáče. Do šlehačky rozmícháme všechno koření s utřeným česnekem a směsí zalijeme dýni s těstovinami a cibulí.

2

Nyní můžeme dát do trouby, pečeme při 200° cca 35 minut dozlatova, pět minut před vytažením zasypeme sýrem a necháme dopéct.

3

Gratinovaná dýně je výborná čerstvě vytažená z trouby, ale pozor, šlehačka je v tu chvíli ještě hodně tekutá, proto se doporučuje směs nechat chvíli odležet a ztuhnout. Dobrou chuť!

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8