Recepty Hlavní jídla S masem Grilované špízy z kokosových prsíček

Ingredience

1 kg krůtích prsou
15 g mletého zázvoru
1 ks citronu
1 hlávka česneku
1 dcl agáve sirupu
¼ fenyklu
2 lžíce olivového oleje
1 špetka čerstvého koriandru
1 špetka římského kmínu mletého
3 dcl kokosového mléka
2 ks šalotky
chilli papričky (dle chuti)
1 lžíce sójové omáčky
100 g arašidového másla
500 g kuskusu
100 g celeru
100 g mrkve

Postup přípravy

1

Marináda na maso: 15 gramů zázvoru, plátek citrónu včetně kůry, stroužek česneku, decka agáve, plátek čerstvého fenyklu, lžíce olivovýho oleje - rozmixovat a následně přidat špetku koriandru a římskýho kmínu, naložit, uležet cca 10 hodin v lednici a pak grilovat a potírat průběžně kokosovým mlékem...

2

Omáčka - Lžíce oliváče, na tom zesklovatět jednu na drobno nasekanou šalotku, přidat strouhaný zázvor, strouhané dva stroužky česneku a na jemno nasekanou chilli papričku... lehce orestovat, zalít trochou sojové omáčky, tu nechat odpařit, pak zalít kokosovým mlékem, přihodit cca půl lžíce třtinovýho cukru a nakonec vmíchat arašídový máslo a odstavit... dokonalost

3

Libovolnou zeleninu (mrkev, celer apod) nastrouháme na nudličky a necháme povařit v osolené vodě, jakmile začne vodat prudce bublat, odstavíme a zalijeme kuskus, necháme deset minut, následně slijeme vodu a máme hotovo.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8