Recepty Hlavní jídla Ryby Grilované tygří krevety s javorovým sirupem

Ingredience

500 g krevet (tygřích)
100 g másla
1 lžíce olivového oleje
1 dcl javorového sirupu
1 dcl limetkové šťávy
1 špetka drceného chilli
4 stroužky česneku
1 špetka soli
1 lžička mletého zázvoru
1 špetka pepře
1 limetka (1 lžička kůry)
1 červená cibule

Postup přípravy

1

V kastrolku připravíme marinádu. Zahřejeme máslo a přidáme k němu zmíněné ingredience. Pikantní máslovou marinádu ochutnáme a upravíme. Krevety napíchneme na špejle. Zalijeme krevety marinádou. Nakrájíme cibulku nadrobno a i na ni použijeme malé množství marinády.

2

Rozpálíme gril a grilujeme cca 7 minut po každé straně, pokud jsou už oloupané, stačí i méně. Ogrilované je ještě horké naskládáme na talíř, ozdobíme limetkou a posypeme marinovanou cibulkou. Podáváme s pečivem, sklenkou sektu a vychutnáme si tu možnost jíst zase jednou rukama.

3

Nezapomeneme na stůl postavit širší mísu s vlažnou vodou a plátky citrónu na opláchnutí rukou, neboť to stoprocentně všichni u stolu budou potřebovat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8