Recepty Hlavní jídla Ryby Grilovaný losos s mangem

Ingredience

400 g lososových filetů (bez kůže)
1 mango
2 lžíce medu
1 pomeranč (2 lžíce šťávy)
2 lžíce másla
mletý černý pepř
sůl
Salát:
rukola
cherry rajčata
olivový olej
1 citron (2 lžíce šťávy)

Popis

Co si myslí o receptu odbornice na zdravou výživu Zuzana Pavelková Šafářová? „Mango se nekonzumuje jen jako čerstvé ovoce, ale výborně ho lze využít i v teplé kuchyni. V Asii se nejčastěji používá do salátů ale také do různých omáček typu curry. Také grilované či pečené mango ve spojení s lososem je velice dobré a můžete takto vykouzlit vynikající pokrm s nádechem exotiky. Navíc bude po nutriční stránce vyvážený a nabitý cennými látkami, které z něj vytvoří doslova protirakovinnou bombu – vždyť obsahuje cenné antioxidanty v podobě vitamínů C, a A a barviv, a také vitamíny řady B, které ochrání v zimním období před nejrůznějšími nemocemi. Pravidelnou konzumací zdravých jídel s mangem získáte štíhlou linii, prospějete svému srdci a mnohem lépe vám bude fungovat paměť.“

Postup přípravy

1

Překrojíme mango napůl, oloupeme a nakrájíme ho na kostky.

2

Poté na kostky nakrájíme omytého a osušeného lososa.

3

Napíchneme lososa a mango na špízy.

4

Necháme rozpustit máslo. V misce ho smícháme s medem a pomerančovou šťávou. Touto marinádou potřeme špízy a dokořeníme.

5

Předehřejeme troubu na 190 °C a pečeme špízy asi 25 minut. Během pečení je občas potřeme zbytky marinády. Podáváme s rukolovorajčatovým salátem.

6

Rukolu a rajčata omyjeme. Rajčata nakrájíme na půlky, promícháme s rukolou, zakápneme olivovým olejem, citronovou šťávou a jemně osolíme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8