Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Grilovaný sýrový quiche s lilkem a rajčaty

Ingredience

Těsto
160 g hladké mouky
130 g másla
6 lžic vody (vychlazené)
1 špetka krystalového cukru
1 špetka soli
Náplň
250 ml smetany na vaření
170 g sýra gouda
4 vejce
1 lilek
3 rajčata
1 špetka muškátového oříšku
mletý černý pepř
sůl

Postup přípravy

1

Máslo vyndáme z lednice a necháme změknout. Mouku prosejeme a smícháme s cukrem a solí. Přidáme změklé máslo, vodu a vypracujeme těsto. Těsto uložíme na 20 minut do lednice.

2

Lilek nakrájíme na plátky a osolíme, přebytečnou vodu otřeme papírovým ubrouskem. Rajčata opláchneme, osušíme a nakrájíme na plátky.

3

Sýr nastrouháme na hrubo a polovinu smícháme se smetanou a rozšlehanými vajíčky. Náplň ochutíme muškátovým oříškem, solí a pepřem.

4

Odpočaté těsto vyválíme a položíme do alobalové formy na koláč. Vidličkou ho propíchneme. Na dno koláče poklademe lilek, rajčata a posypeme zbytkem sýru. Vše zalijeme smetanovou směsí.

5

Gril nastavíme na nepřímý, středně silný žár a koláč grilujeme 40 minut dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8