Recepty Hlavní jídla Halušky se zelím a uzeným

Ingredience

3 brambory (střední)
1 sklenice bílého zelí (sladkého)
1 sklenice kysaného zelí
1 vejce
10 lžic polohrubé mouky
10 lžic krupice
½ kg uzené kýty (moravské)
1 špetka soli
bílý vinný ocet
krystalový cukr
2 cibule (větší)
vepřové sádlo

Postup přípravy

1

Zesklovatíme na pánvi cibulku na sádle, poté přidáme všechno zelí vč. láku, zalijeme vodou a necháme cca 20 min. dusit. Mezitím v kastrůlku povaříme blok uzeného vcelku, aby změklo. Po změknutí jej nakrájíme na kostičky. Když nám zelí po 20 minutách hezky změkne, dochutíme dle libosti octem a cukrem. Dáme vše do mísy i s uzeným a vrhneme se na poslední část – na halušky. Nastrouháme na drsném struhadle dvě oloupané syrové brambory (šťávu, kterou brambory pustí, necháme). Poté přisypeme stejné množství krupice a polohrubé mouky a přidáme jedno vejce a špetku soli. Směs promícháme, a když má „správnou“ konzistenci, procedíme ji speciálním cedítkem na halušky do vroucí vody. Po několika sekundách se halušky odlepí ze dna hrnce a začnou plavat na hladině. To je znamení, že už jsou hotové, a naběračkou je přidáme k zelí a uzenému. Pak už stačí jen naservírovat, otevřít dobré pivo a hody můžou začít! Pozn. – „správná“ konzistence znamená, že směs není ani tekutá ani tuhá…

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8