Ingredience

Na žemle

180ml vlažná voda

30g droždí

30g máslo

25g cukr

3 vejce

10g sůl

450g polohrubá mouka

20g sezamové semínko

Na burgery

1200g hovězí mleté zadní

2 vejce

sůl

pepř

máslo

25 plátků slanina

8 plátků čedar

2 ks červená cibule

4 ks steril. okurka

rajčata, led. salát hořčice, kečup

Postup přípravy

1

Nejdřív uděláme kvásek, droždí rozdrobíme do mísy a přidáme sůl, cukr, trochu mouky a vody, necháme vzejít kvásek asi 15 minut. Do kvásku přidáme všechny ingredience a vymícháme do hladkého těsta, vytvarujeme bochník a necháme hodinu kynout na teplém místě pod vlhkou utěrkou. Po hodině kynutí těsto propracujeme rukou a vymačkáme vzduch, těsto rozkrájíme na 6-8 stejných dílů a vytvarujeme bochánky které hned rozválíme aby měli cca 12 cm v průměru a 1,5 cm na výšku, necháme 15 minut odležet, Do plechu dáme pečící papír, na něj opatrně položíme bochánky které potřeme žloutkam smíchaným se lžičkou vody a posypeme sezamem. Pečeme v rozehřáté troubě na 200 stupňů 18 minut.

2

Do masa přidáme všechny ingredience kromě másla a důkladně promícháme, necháme aspoň hodinu odležet v lednici. Poté z masa tvoříme bochánky do kterých zasunem kousek másla a vytvarujem aby měli na výšku alespoň 1.5 cm, uprostřed vytvoříme malý důlek a ihned grilujeme. Náplň do burgrů: slanina, čedar, červená cibule, sterilovaná okurka, rajče, ledový salát, hořčice a kečup. Slaninu dáme grilovat spolu s masem, když je opečená do křupava položíme ji na maso, přikryjeme plátkem čedaru a necháme ho rozpustit.

3

Nakonec žemli rozřízneme necháme ji chvíli opéct na grilu, na spodní stranu namažeme hořčici, dáme plátky okurky, nahoru najemno krájený ledový salát na který položíme maso se slaniou a čedarem poklademe na kolečka krájenou červenou cibulkou a plátky rajčat, na horní stranu žemle natřeme kečup, přiklopíme a je hotovo.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 5. od 8:00 do 2. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8