Ingredience
Na žemle
180ml vlažná voda
30g droždí
30g máslo
25g cukr
3 vejce
10g sůl
450g polohrubá mouka
20g sezamové semínko
Na burgery
1200g hovězí mleté zadní
2 vejce
sůl
pepř
máslo
25 plátků slanina
8 plátků čedar
2 ks červená cibule
4 ks steril. okurka
rajčata, led. salát hořčice, kečup
Postup přípravy
1
Nejdřív uděláme kvásek, droždí rozdrobíme do mísy a přidáme sůl, cukr, trochu mouky a vody, necháme vzejít kvásek asi 15 minut. Do kvásku přidáme všechny ingredience a vymícháme do hladkého těsta, vytvarujeme bochník a necháme hodinu kynout na teplém místě pod vlhkou utěrkou. Po hodině kynutí těsto propracujeme rukou a vymačkáme vzduch, těsto rozkrájíme na 6-8 stejných dílů a vytvarujeme bochánky které hned rozválíme aby měli cca 12 cm v průměru a 1,5 cm na výšku, necháme 15 minut odležet, Do plechu dáme pečící papír, na něj opatrně položíme bochánky které potřeme žloutkam smíchaným se lžičkou vody a posypeme sezamem. Pečeme v rozehřáté troubě na 200 stupňů 18 minut.
2
Do masa přidáme všechny ingredience kromě másla a důkladně promícháme, necháme aspoň hodinu odležet v lednici. Poté z masa tvoříme bochánky do kterých zasunem kousek másla a vytvarujem aby měli na výšku alespoň 1.5 cm, uprostřed vytvoříme malý důlek a ihned grilujeme. Náplň do burgrů: slanina, čedar, červená cibule, sterilovaná okurka, rajče, ledový salát, hořčice a kečup. Slaninu dáme grilovat spolu s masem, když je opečená do křupava položíme ji na maso, přikryjeme plátkem čedaru a necháme ho rozpustit.
3
Nakonec žemli rozřízneme necháme ji chvíli opéct na grilu, na spodní stranu namažeme hořčici, dáme plátky okurky, nahoru najemno krájený ledový salát na který položíme maso se slaniou a čedarem poklademe na kolečka krájenou červenou cibulkou a plátky rajčat, na horní stranu žemle natřeme kečup, přiklopíme a je hotovo.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4