Hovězí krk na paprice a hrášku
Autor
Lada K.
Praha
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Toto vařívala moje maminka.Omáčka se krásně nastavila hráškem a paprikou,takže bylo jídlo i druhý den.Jako malá jsem to milovala,stačil mi k tomu i chléb.
Ingredience
500 g hovězí (krk)
1 paprika (bílá)
1 kapie
2 hrst mraženého zeleného hrášku
2 středně velké cibule
česnek (sušený)
mletá paprika
mletý pepř
hovězí vývar (nebo jen sůl)
sádlo
majoránky
chleba (starší strouhaný nebo hladká mouka)
Autorův příběh
Toto vařívala moje maminka.Omáčka se krásně nastavila hráškem a paprikou,takže bylo jídlo i druhý den.Jako malá jsem to milovala,stačil mi k tomu i chléb.
Postup přípravy
1
Nakrájíme cibuli na drobno a orestujeme na sádle do zlatova. Přidáme pokrájené maso a společně restujeme do zahnědnutí cibulky (bacha na spálení).Lehce podlijeme vodou (vývarem) a znovu restujeme-takto to uděláme asi 3x.(vznikne krásně tmavý sos).
2
Pak přidáme mletý pepř,mletou papriku,česnek a opatrně zarestujeme s masem.Dolijeme vývar a maso dusíme do změknutí.
3
Když je maso téměř měkké, přidáme pokrájené papriky na proužky a mražený hrášek,špetku majoránky.Necháme ještě chvilku společně vařit, aby papriky byly měkoučké. Pak omáčku zahustíme strouhaným starým chlebem nebo moukou-záleží na vás.Provaříme a můžeme podávat.My máme rádi k tomu knedlíky.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4