Recepty Polévky Hrachová polévka bez lepku

Ingredience

1 mrkev

1 petržel

1 cibule

1 klobáska

1 l zeleninového vývaru

300 g hráchu

lžíce másla

lžíce sezamových semínek

majoránka

stroužek česneku

kmín

čerstvá petrželka

sůl

pepř

Popis

TIP: Místo klobásky je skvělá také slanina, která dodá polévce jedinečnou chuť.

Postup přípravy

1

Hrách si předem necháme odmočit ve vodě, asi na dvě hodiny. Mrkev i petržel oloupeme a nastrouháme na jemno. Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Klobásku nakrájíme na kolečka.

2

Máslo necháme rozpustit a osmažíme cibuli, přidáme strouhanou zeleninu i klobásku a krátce osmažíme. Vše zalijeme vývarem a přidáme odmočený hrách.

3

Polévku necháme povařit. Vývar nepřidáváme, je lepší, když se množství vody zredukuje a polévka se tak zahustí. Pokud budete mít polévku přece jen řídkou, můžete ji zahustit pomocí strouhané brambory.

4

Polévku ochutíme majoránkou, kmínem, solí a pepřem. Přidáme také lisovaný česnek. Jakmile je hrách měkký, polévku odstavíme a ochutíme na jemno nakrájenou petrželkou. Polévku podáváme s trochou sezamu pro ještě lepší chuť.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8