Recepty Hlavní jídla Těstoviny Hráškovo-chřestové pappardelle

Ingredience

2 lžíce olivového oleje

svazek jarní cibulky

300 g těstovin pappardelle

250 g chřestu

150 g hrášku

2 hrsti mátových lístků

1 lžíce citronové šťávy

150 ml 31% smetany

mořská sůl

čerstvé mletý pepř

hrst loupaných mandlí

hrst parmazánu

Postup přípravy

1

Dáme vařit vodu na těstoviny a připravíme je podle pokynů na obale.

2

Jarní cibulku nakrájíme na malá kolečka a ve velké pánvičce rozehřejeme olivový olej. Chřest omyjeme a odlomíme dřevnatou spodní část, která by se měla jednoduše oddělit při ohnutí. Nakrájíme jej na zhruba 1, 5 cm široké kousky a konce ponecháme delší.

3

Cibulku krátce na oleji orestujeme, přidáme chřest, hrášek, kůru a šťávu z citronu a lístky máty. Chvíli mícháme, postupně přidáváme smetanu a necháme vše několik minut převařit. Nakonec vše dochutíme solí a mletým pepřem.

4

Celou směs necháme chvíli vychladnout a rozmixujeme ji do hladkého pesta. Směs smícháme opět v pánvičce s těstovinami a ozdobíme loupanými mandlemi a strouhaným parmazánem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8