Recepty Hlavní jídla Těstoviny Hráškovo-chřestové pappardelle
Ingredience
2 lžíce olivového oleje
svazek jarní cibulky
300 g těstovin pappardelle
250 g chřestu
150 g hrášku
2 hrsti mátových lístků
1 lžíce citronové šťávy
150 ml 31% smetany
mořská sůl
čerstvé mletý pepř
hrst loupaných mandlí
hrst parmazánu
Postup přípravy
1
Dáme vařit vodu na těstoviny a připravíme je podle pokynů na obale.
2
Jarní cibulku nakrájíme na malá kolečka a ve velké pánvičce rozehřejeme olivový olej. Chřest omyjeme a odlomíme dřevnatou spodní část, která by se měla jednoduše oddělit při ohnutí. Nakrájíme jej na zhruba 1, 5 cm široké kousky a konce ponecháme delší.
3
Cibulku krátce na oleji orestujeme, přidáme chřest, hrášek, kůru a šťávu z citronu a lístky máty. Chvíli mícháme, postupně přidáváme smetanu a necháme vše několik minut převařit. Nakonec vše dochutíme solí a mletým pepřem.
4
Celou směs necháme chvíli vychladnout a rozmixujeme ji do hladkého pesta. Směs smícháme opět v pánvičce s těstovinami a ozdobíme loupanými mandlemi a strouhaným parmazánem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 12. od 8:00 do 11. 12. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/41_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Kouzelné Vánoce

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 7. 12. od 8:00 do 24. 12. 2018 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2018/41X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4