Hrušková povidla bez přidaného cukru

Ingredience

2 kg hrušek
1 citron
8 g mořské soli
1 kořen zázvoru (lžička strouhaného zázvoru)
1 ks celé skořice
5 ks hřebíčku

Postup přípravy

1

Protože budeme vařit bez cukru, je důležité vybrat zralé sladké hrušky. Hrušky očistíme, osušíme a oloupeme. Zbavíme je jadřinců a nakrájíme na malé kousky.

2

Nakrájené hrušky vhodíme do hrnce, pokapeme šťávou vymačkanou z jednoho citronu a přivedeme k varu. K hruškám přidáme skořici, hřebíček a ochutíme je mořskou solí. Právě ta vytáhne z hrušek potřebnou sladkost.

3

Hrušky vaříme asi 40 minut, během vaření je hlídáme a občas promícháme. Po 40 minutách vaření vyndáme hřebíček i skořici.

4

Ještě teplá povidla plníme do vyhřátých sklenic a uzavřeme je. Sklenice otočíme víčkem dolů a necháme je vychladnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8