Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Italské houbové rizoto

Ingredience

1 kg rýže Arborio
400 ml bílého vína
1 cibule
200 g másla
1 hrst sušených hub
100 g strouhaného parmazánu
sůl
mletý černý pepř
Houbový vývar
50 g sušených hub
500 ml vody

Postup přípravy

1

Připravíme si rýži, kterou je potřeba důkladně propláchnout vodou. Cibuli nakrájíme na drobno a houby necháme odmočit ve vodě.

2

Na rozpáleném olivovém oleji osmažíme cibuli společně s houbami. Přidáme rýži a vše zalijeme vínem. Necháme krátce povařit a přidáme část vývaru.

3

Rýži vaříme tak dlouho dokud, není měkká, podle potřeby rizoto podléváme vývarem. Jakmile je rýže hotová, ochutíme ji pepřem, solí a zjemníme máslem.

4

Rýži podáváme s čerstvou a jemně sekanou petrželkou a strouhaným parmazánem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8