Recepty Dezerty Pečené Jablečná galette s dýní hokkaido

Ingredience

150 g dýně Hokkaido (přibližně čtvrtina malé)
1 lžička másla
2 jablka (velká)
1 lžička mleté skořice
1 lžíce skořicového cukru
1 lžíce vanilkového cukru
1 lžíce citronu (jen šťáva)
3 lžíce hladké mouky
1 hrst mletých vlašských ořechů
4 lžíce třtinového cukru
2 lžíce whiskey
sůl
1 vejce (na potření)

Postup přípravy

1

Rozehřejeme troubu na 180 °C a dýni s jablky nakrájíme na menší kostky. V kastrolu ohřejeme máslo a na něm chvíli opečeme dýni tak, aby trošku změkla.

2

Po třech minutách přidáme jablka a mícháme ještě asi minutu.Celou směs promícháme v misce a přidáme k ní všechny suché ingredience spolu s whisky.

3

Těsto uložíme na pečící papír a směs naskládáme do středu tak, že necháme na krajích volných cca 5 cm. Postupně začneme překlápět okraje, přidržujeme prsty. Posypeme špetkou soli, okraje potřeme vajíčkem a opět posypeme třtinovým a vanilkovým cukrem.

4

Dáme péct na přibližně 30-35 minut, dokud nebudou okraje zlatavé.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8