Recepty Polévky Jablečná polévka se špetkou zázvoru a kari

Ingredience

2 ks jablek
2 ks šalotky
1 lžička másla (větší)
1 kořen zázvoru (1 lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru)
1 lžička kari
1 brambora
1 lžička soli
800 ml kuřecího bujónu
110 ml smetany ke šlehání
1 špetka pepře
zakysaná smetana

Postup přípravy

1

Máslo rozpusťte na pánvi na středním plameni. Přidejte šalotky a restujte, dokud cibulka není křehká a průsvitná cca 2 minuty. Přidejte zázvor a kari.

2

Opékejte za stálého míchání asi 1 minutu. Dále přidejte nakrájená jablka a bramboru na kostičky, sůl a zlijte kuřecím vývarem. Přiveďte k varu a nechte vařit asi 12 minut. Poté nechte trochu zchladnout.

3

Rozmixujte dohladka, přidejte smetanu a dochuťte solí a pepřem. Poté polévku trochu ohřejte a podávejte se lžičkou zakysané smetany.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8