Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Jáhlové knedlíky s borůvkami bez lepku

Ingredience

3/4 hrnku jáhel

1/4 hrnku rýže basmati

špetka soli

pohanková mouka dle potřeby

Na podsypání

bezlepková mouka dle potřeby

Na náplň

300 g borůvek

krupicový cukr dle potřeby

Na polití a ozdobu

hrst borůvek

máslo podle chuti

moučkový cukr podle chuti

Popis

TIP: Jako náplň můžete použít i jiné ovoce nebo tvaroh. Fantazii se meze nekladou!

Postup přípravy

1

Jáhly spaříme horkou vodou, smícháme s rýží a obojí důkladně propláchneme. Poté vložíme do hrnce a zalijeme vodou v poměru 1:2. Do vody přidáme špetku soli a vaříme 25–30 minut. Po uvaření necháme vychladnout.

2

Když jsou obiloviny vychladlé, přisypeme k nim pohankovou mouku. Použijeme jí tolik, aby vzniklo nelepivé těsto. To, zda už je hotové, poznáme tak, že si do kousku těsta zkusíme zabalit kousek ovoce (například jahodu).

3

Hotové těsto vyválíme na vále pomoučněném bezlepkovou moukou a vyválíme z něj placku vysokou asi půl centimetru. Z placky vykrajujeme čtverce o velikosti 4x4 cm a do jejich středu klademe pocukrované borůvky.

4

Těsto zapracujeme v knedlík a dáme vařit do horké vody. Vyndáváme poté, co vyplavou a podáváme s rozpuštěným máslem a cukrem, dozdobit můžeme zbylými borůvkami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8