Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Jáhlové knedlíky s borůvkami bez lepku
Ingredience
3/4 hrnku jáhel
1/4 hrnku rýže basmati
špetka soli
pohanková mouka dle potřeby
Na podsypání
bezlepková mouka dle potřeby
Na náplň
300 g borůvek
krupicový cukr dle potřeby
Na polití a ozdobu
hrst borůvek
máslo podle chuti
moučkový cukr podle chuti
Popis

TIP: Jako náplň můžete použít i jiné ovoce nebo tvaroh. Fantazii se meze nekladou!

Postup přípravy
1
Jáhly spaříme horkou vodou, smícháme s rýží a obojí důkladně propláchneme. Poté vložíme do hrnce a zalijeme vodou v poměru 1:2. Do vody přidáme špetku soli a vaříme 25–30 minut. Po uvaření necháme vychladnout.
2
Když jsou obiloviny vychladlé, přisypeme k nim pohankovou mouku. Použijeme jí tolik, aby vzniklo nelepivé těsto. To, zda už je hotové, poznáme tak, že si do kousku těsta zkusíme zabalit kousek ovoce (například jahodu).
3
Hotové těsto vyválíme na vále pomoučněném bezlepkovou moukou a vyválíme z něj placku vysokou asi půl centimetru. Z placky vykrajujeme čtverce o velikosti 4x4 cm a do jejich středu klademe pocukrované borůvky.
4
Těsto zapracujeme v knedlík a dáme vařit do horké vody. Vyndáváme poté, co vyplavou a podáváme s rozpuštěným máslem a cukrem, dozdobit můžeme zbylými borůvkami.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4