Recepty Dezerty Pečené Jahodová bábovka

Ingredience

200 g jahod
300 g polohrubé mouky
250 g másla
200 g moučkového cukru
1 balíček prášku do pečiva
1 vanilkový cukr
4 vejce
1 citron (3 lžičky šťávy)
máslo (na vymazání)
Na posypání
moučkový cukr

Popis

TIP: Nedaří se vám bábovku vyklopit z formy? Pomůže vám namočená utěrka, kterou stačí přikrýt bábovku asi na dvě minuty.

Postup přípravy

1

Připravíme si nejprve jahody. Jahody očistíme a nakrájíme na kostky.

2

Máslo necháme změknout. Máslo, cukr a vajíčka vyšleháme pomocí mixéru. Přidáme mouku, prášek do pečiva, vanilkový cukr a citronovou šťávu.

3

Znovu vyšleháme do hladkého těsta. Těsto by mělo mít řidší konzistenci. Pokud je příliš husté, přidáme trochu mléka. Nakonec do těsta vmícháme nakrájené jahody.

4

Připravíme si troubu a formu na bábovku. Troubu předehřejeme na 180 °C. Formu vymažeme máslem a nalijeme do ni připravené těsto.

5

Bábovku pečeme asi 40 minut. To, že je hotové, poznáme snadno pomocí špejle, kterou stačí do bábovky zapíchnout. Hotovou bábovku vyklopíme z formy a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8