Jahodový koláč bez lepku

Ingredience

220 g bezlepkové mouky

40 g másla

40 g krupicového cukru

120 ml mléka

1 vajíčko

dvě špetky soli

20 g droždí

Náplň

300 g měkkého tvarohu

50 ml mléka

20 g cukru

½ lžičky citronové kůry

2 vejce

300 g jahod

krupicový cukr na posypání

Postup přípravy

1

Mléko lehce ohřejeme, pozor, nesmí být vroucí. V mléce rozpustíme droždí a přidáme lžíci cukru. Kvásek necháme na teplém místě vzejít.

2

Mouku prosejeme, smícháme ji se zbytkem cukru, jedním vajíčkem, solí a kváskem. Máslo rozpustíme, necháme vychladnout a vmícháme do těsta. Vypracujeme těsto, které dáme na 60 minut kynout na teplé místo.

3

Než nám těsto vykyne, máme čas připravit si tvarohovou náplň. V misce smícháme tvaroh s vajíčkem, cukrem, mlékem a citronovou kůrou.

4

Jahody zbavíme stopek a necháme okapat. Jahody rozpůlíme a nachystáme si je do misky.

5

Z vykynutého těsta vytvaruje koláče, do středu rozetřeme tvaroh a poklademe na něj jahody. Koláče necháme ještě 20 minut kynout.

6

Troubu předehřejeme na 180 °C. Připravíme si plech s pečicím papírem. Druhé vajíčko rozklepneme a rozšleháme. Pomažeme s ním koláče.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8