Recepty Dezerty Pečené Jahodový nadýchaný koláč

Ingredience

Těsto

500 g hladké mouky

1 lžíce prášku do pečiva

250 g másla

120 g cukru

1 balíček vanilkové cukru

1 vajíčko

2 lžíce mléka

1 lžíce rumu

½ lžičky skořice

máslo na vymazání formy

žloutek na potření

Náplň do koláče

500 g plnotučného tvarohu

1 sáček vanilkového cukru

1 vejce

cukr podle chuti

jahodový džem

čerstvé jahody

Postup přípravy

1

Máslo necháme změknout, aby se nám s ním při přípravě těsta dobře pracovalo. Smícháme hladkou mouku s práškem do pečiva, cukrem, vanilkovým cukrem a skořicí. V druhé misce smícháme mléko, rum a vajíčko.

2

K sypkým surovinám přidáme máslo a nakonec i směs vajíčka, rumu a mléka. Vypracujeme těsto a necháme jej odpočinout v lednici, alespoň 50 minut.

3

Než si těsto odpočine, využijeme čas na přípravu tvarohové náplně. Smícháme tvaroh, vanilkový cukr a vajíčko. Podle chuti můžete popřípadě cukr přidat.

4

⅓ těsta oddělíme a odložíme stranou. Zbylé těsto rozválíme a poklademe do máslem vymazané formy. Zbylou část těsta rozválíme na tenký plát a nakrájíme na proužky, které použijeme jako mřížku na koláč.

5

Na základní vrstvu těsta dáme tvarohovou náplň a potřeme ji jahodovým džemem. Na džem poklademe na plátky nakrájené jahody. Nakonec poklademe koláč proužky tak, aby vznikla mřížka. Okraje a mřížku potřeme žloutkem a koláč vložíme do předehřáté trouby. Pečeme na 180°C dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8