Recepty Hlavní jídla S masem Jednoduché jehněčí s tuřínem z jednoho hrnce

Ingredience

1 velká červená cibule

1 lžíce olivového oleje

2 stroužky česneku

4 steaky z jehněčí kýty

4 větvičky tymiánu

3 lžíce kukuřičné mouky

100 ml červeného vína

2 lžíce brusinkového želé nebo omáčky

1 tuřín

200 ml vývaru

1 lžička másla

Postup přípravy

1

Předehřejte troubu na 180°C. V hrnci vhodném do trouby rozpalte olej na středním ohni, přidejte cibuli, česnek a vařte při občasném míchání asi 5 minut dozlatova. Osolte, opepřete a sundejte z plotny.

2

Na cibulku s česnekem vložte jehněčí kýty a tymián a znovu osolte, opepřete. Rozmíchejte kukuřičnou mouku v troše vína, poté přilijte zbylé víno a brusinkové želé nebo omáčku. Přelijte přes jehněčí.

3

Tenké plátky tuřínu poklaďte na maso, přidejte máslo a vývar. Zakryjte a dejte do trouby. Pečte asi 45 minut, poté oddělejte pokličku a pečte dalších 15 minut, dokud tuřín nezmění barvu. Servírujte s větvičkou tymiánu na ozdobu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8