Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Jemné švestkové knedlíky z odpalovaného těsta s třtinovým cukrem

Ingredience

Na těsto

3 vejce

1/2 l polotučného mléka

300 g hrubé mouky

200 g másla

špetka soli

Na náplň

500 g švestek

kostkový cukr

Podle chuti

rozpuštěné máslo

třtinový cukr

Popis

TIP: Použijte i jiné ovoce, které máte rádi, výborné jsou i knedlíky tvarohové.

Postup přípravy

1

Mléko vlijeme do nerezového hrnce, přidáme špetku soli a polovinu másla. Poté přisypeme mouku a za stálého míchání necháme zhoustnout. Když se těsto začne lepit, přendáme ho do mísy a necháme vychladnout.

2

Až těsto vychladne, zapracujeme do něj vejce a položíme ho na pomoučněný vál, kde ho znovu propracujeme. Vyválíme asi půlcentimetrovou placku, kterou rozkrájíme na čtverečky o velikosti zhruba 5x5 cm, záleží, jak velké švestky máme. Na každý díl vložíme švestku a tvoříme knedlíky.

3

Když máme knedlíky připravené, vložíme je do vroucí osolené vody a vaříme 5-10 minut.

4

Po uvaření knedlíky propíchneme vidličkou, aby z nich vyšla pára a můžeme podávat - s cukrem, máslem nebo čímkoliv, co máte rádi.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8