Recepty Hlavní jídla S masem Kachní prsa s pomeranči

Ingredience

2 kachní prsa (500 g)

4 velké pomeranče

½ cibule

50 g másla

200 ml vody

2 lžíce octa (červeného)

hřebíček

anýz (hvězdicový)

šalotka

2 lžíce cukru

sůl

pepř

Recept na kachní prsa s pomeranči je naprostá bomba a přitom není nikterak složitý.

Popis

Nutriční expertka Zuzana Pavelková Šafářová se o receptu vyjádřila: „Kachna stejně jako jiná červená masa vyniká vysokým obsahem železa, které je - na rozdíl od toho obsaženého v rostlinné stravě, pro nás dobře vstřebatelné. Dále obsahuje zinek, tedy minerál, který zvláště v zimě posílí náš organismus proti virům a baktériím. Velmi oblíbená je kachna naopak v Asii, zejména Číně. Podle tradiční medicíny prý posiluje krev, což vzhledem k obsahu železa a vitamínů řady B má oprávněnou logiku. Jak už bylo řečeno, je pravdou, že se kachní maso vyznačuje vyšším obsahem tuku včetně cholesterolu, jenže na druhou stranu jsou na tento tuk vázané vitamín E a A, tedy významné antioxidanty. Kachní maso samozřejmě jako každé jiné dodá plnohodnotné bílkoviny a kachnu lze do racionálního stravování – pokud bude konzumována s rozumem a bez knedlíků - zahrnout. Vyhnout by se jí však měli lidé, kteří se léčí s vysokým cholesterolem, zažívacími problémy, popřípadě jsou zrovna v redukci. Kompromisem mezi zdravou a chutnou úpravou může být odstranění kůže, která je nejtučnější.“

Postup přípravy

1

Jemně nařízneme kůžičku na kachních prsou, nejdříve jedním směrem a pak druhým zpět.

2

Položíme prsa na suchou rozpálenou pánev kůžičkou dolů a smažíme, dokud se nezačnou drolit, přibližně 8 minut.

3

Otočíme, přidáme sůl a pepř a opečeme druhou stranu, přibližně 10–15 minut. Poté prsa sundáme z pekáče a zabalíme do alobalu. Necháme dojít 10 minut v horké troubě.

4

Nakrájíme cibuli najemno. Vymačkáme 2 pomeranče a 2 oloupeme. Ty oloupané rozdělíme na menší kousky a každý kousek nakrájíme.

5

Smícháme cukr s vodou a vaříme do doby, než se cukr rozpustí.

6

Do horkého sirupu přidáme ocet, šťávu z pomerančů, hvězdicový anýz, hřebíček a šalotku. Vaříme 15 minut, dokud se sirup nezredukuje alespoň na polovinu.

7

Přidáme máslo a necháme ho rozpustit.

8

Nakrájíme kachní prsa na plátky, ozdobíme je kousky pomeranče, polijeme omáčkou a posypeme zbytkem kůry z pomerančů. Podáváme s pečenými brambory.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8