Recepty Hlavní jídla S masem Kachní prsa se zeleninou na víně

Ingredience

4 kachní prsa
2 lžíce másla
250 ml červeného vína
mořská sůl
cherry rajčata
mletý černý pepř
tymián
čerstvý rozmarýn
čerstvá červená paprika
zelená paprika

Postup přípravy

1

Kachní prsa očistíme a kůžičku nařízneme, lépe se nám propeče. Prsa ochutíme solí, pepřem, rozmarýnem a tymiánem. Pokapeme je olejem a bylinky vmasírujeme do masa.

2

Na rozpálenou pánev nalijeme olej a prsa z obou stran osmažíme. Prsa společně se šťávou z výpeku vložíme do pekáčku, který přikryjeme alobalem. Pečeme na 200°C asi 10 minut s alobalem a 10 minut bez alobalu.

3

Jakmile jsou prsa hotová, vyjmeme je a nakrájíme na plátky. Zbytek výpeku nalijeme do menšího kastrůlku a podlijeme vínem. Necháme vařit, dokud se alkohol nevypaří a omáčka nám nezhoustne.

4

Na másle osmažíme nakrájená rajčata a papriku. Zeleninu ochutíme solí a pepřem. Plátky masa podáváme s omáčkou a zeleninou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8