Karamelový nákyp
Autor
Helena
Ostrava
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Ingredience
60 gramů másla
100 gramů hnědý cukr
1 lžička vanilkové esence
1 lžička jedlé sody
140 gramů sušených datlí
200 mililitrů vody
1 lžička kypřící prášek do pečiva
175 gramů hladké mouky
Na omáčku
140 gramů hnědý cukr
60 gramů másla
125 gramů smetany ke šlehání
Popis

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk sice poměrně dost dbal na zdravou stravu, ale moučníky si čas od času neodpustil. Kromě švestkových knedlíků s mákem miloval i karamelový nákyp.

Postup přípravy
1
Máslo utřete s cukrem. Do hmoty zašlehejte vejce a vmíchejte mouku a kypřící prášek. Datle přelijte vroucí vodou a přidejte k nim jedlou sodu a vanilkovou esenci. Směs vyklopte do máslové hmoty a důkladně promíchejte. Vlijte do žáruvzdorné nádoby (asi 30 cm x 20 cm) a předehřejte gril.
2
Příprava omáčky: Hnědý cukr, máslo a smetanu dejte do rendlíku a pomalu zahřívejte asi 5 minut. Vyndejte z trouby nákyp, zalijte ho polovinou karamelové omáčky a ohřívejte pod grilem, až karamel začne probublávat. Zbývající omáčku podávejte zvlášť.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4