Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Karlovarské knedlíky pro začátečníky

Ingredience

300 g hrubé mouky
500 ml mléka
5 vajec
5 rohlíků (starších)
1 hrst čerstvé petrželky
2 špetky soli

Postup přípravy

1

Rohlíky, nejlépe den až dva staré, nakrájíme na kostičky. Vložíme je do malé misky a zalijeme trochou mléka. Necháme je odpočinout, aby se mléko vsáklo.

2

Připravíme si mísu, kam prosejeme mouku, nalijeme zbytek mléka, přidáme na drobno nakrájenou petrželku, sůl a vejce.

3

Do mísy přidáme připravené rohlíky a promícháme. Na pracovní desku si nachystáme potravinovou fólii. Kousek od spodního okraje rozmístíme směs a knedlíky zabalíme.

4

Takto postup znovu opakujeme, abychom měli jistotu, že se nám fólie během vaření nepoškodí a nerozbalí. Takto připravíme i druhý knedlík.

5

Do vroucí vody dáme knedlíky vařit na 25 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8