Ingredience

450 g jedlých kaštanů
210 g hladké mouky
100 g moučkového cukru
200 g másla (nebo Hery)
vanilkový cukr
moučkový cukr (na posypání)
čokoládová poleva (nebo kakao)
1 citron (1 špetka kůry)

Postup přípravy

1

Kaštany oloupeme, vložíme do vřelé vody a uvaříme do měkka, pak z nich odstraníme slupku a nastrouháme je. Mouku smícháme s cukrem, přidáme nastrouhané kaštany, změklý tuk, vanilkový cukr, nastrouhanou citrónovou kůru a vypracujeme těsto, které uložíme na chladné místo. Ze ztuhlého těsta krájíme stejně velké kousky, které formujeme do tvaru rohlíčků, vložíme na plech vyložený pečícím papírem a upečeme do růžova. Ještě horké posypeme práškovým cukrem a můžeme kraje namočit do čokolády. Obměnou může být, když rohlíčky na plechu namažeme rozšlehaným bílkem a posypeme krystalovým cukrem. Poté dáme péct. Pečeme na 180 st cca 20 minut, když rohlíčky zrůžoví, vytáhneme z trouby.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8