Recepty Dezerty Nepečené Koblihy s jahodovou marmeládou bez lepku

Ingredience

Na těsto

400 g bezlepkové mouky

220 ml teplé vody

1 vejce

1 žloutek

50 g krupicového cukru

1 balení vanilkového cukru

40 ml oleje

16 g čerstvého droždí

3 g soli

2 lžíce rumu

3 g prášku do pečiva

strouhaná citrónová kůra

Na náplň

jahodová marmeláda dle potřeby

Popis

TIP 1: Ideální je zvolit marmeládu s tužší konzistencí.

TIP 2: Jako náplň můžeme vyzkoušet různé druhy marmelád, například meruňkovou nebo borůvkovou, výborný je i vanilkový krém.

Postup přípravy

1

V míse si smícháme ingredience na těsto a necháme 5 minut odpočinout. Poté s ním hned pracujeme - položíme ho na nepřilnavý povrch, který předtím jemně potřeme olejem. Stejně tak si pomastíme dlaně, aby se nám s těstem lépe pracovalo.

2

Těsto si rozdělíme na menší kousky, vážící cca 70 g. Všechny kousky postupně roztlačíme dlaní a poklademe na něj trochu jahodové marmelády. Následně těsto zabalíme do kuličky a položíme na pomaštěný plech. Mírně stlačíme dlaní a necháme kynout.

3

Mezitím s rozpálíme olej v pánvi. Nakynuté koblížky smažíme cca 5 minut. Po usmažení koblížek vyndáme a osušíme ubrouskem, aby se do něho vsál tuk. Hotový koblížek posypeme moučkovým cukrem a podáváme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8