Recepty Dezerty Nepečené Koblihy s jahodovou marmeládou bez lepku

Ingredience

Na těsto
400 g bezlepkové mouky
220 ml vody (teplé)
1 vejce
1 vejce (jen žloutek)
50 g krupicového cukru
1 balení vanilkového cukru
40 ml slunečnicového oleje
16 g čerstvého droždí
3 g soli
2 lžíce rumu
3 g prášku do pečiva
1 citron (strouhaná kůra)
Na náplň
jahodová marmeláda (dle potřeby)

Popis

TIP 1: Ideální je zvolit marmeládu s tužší konzistencí.

TIP 2: Jako náplň můžeme vyzkoušet různé druhy marmelád, například meruňkovou nebo borůvkovou, výborný je i vanilkový krém.

Postup přípravy

1

V míse si smícháme ingredience na těsto a necháme 5 minut odpočinout. Poté s ním hned pracujeme - položíme ho na nepřilnavý povrch, který předtím jemně potřeme olejem. Stejně tak si pomastíme dlaně, aby se nám s těstem lépe pracovalo.

2

Těsto si rozdělíme na menší kousky, vážící cca 70 g. Všechny kousky postupně roztlačíme dlaní a poklademe na něj trochu jahodové marmelády. Následně těsto zabalíme do kuličky a položíme na pomaštěný plech. Mírně stlačíme dlaní a necháme kynout.

3

Mezitím s rozpálíme olej v pánvi. Nakynuté koblížky smažíme cca 5 minut. Po usmažení koblížek vyndáme a osušíme ubrouskem, aby se do něho vsál tuk. Hotový koblížek posypeme moučkovým cukrem a podáváme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8