Recepty Předkrmy Teplé KOLÁČ S ČERVENOU ŘEPOU A LUČINOU
Ingredience
180 g hladké mouky
100 g studeného másla
1 žloutek
špetka soli
4 lžíce studené vody
500 g vařené červené řepy
2 vejce
300 g Lučiny
1 větší stroužek česneku
1 lžička soli
1/4 lžičky mletého pepře
1 lžička sušeného tymiánu
(čerstvá rukola)
(vlašské ořechy)
Postup přípravy
1
Mouku smíchejte se solí, přidejte na malé kousky nakrájené studené máslo (můžete i nastrouhat na hrubo) a jeden žloutek. Vše zpracujte (rukama pomocí mixéru) až vznikne něco jako drobenka. V tuto chvíli přidejte studenou (ledovou) vodu a vypracujte těsto.
2
Těsto zabalte do potravinářské fólie a vložte do ledničky minimálně na 30 minut, aby trochu ztuhlo. Mezitím si připravte náplň.
3
NÁPLŇ: V míse vyšlehejte vajíčka se solí, pepřem, tymiánem, rozlisovaným česnekem a polovinou uvedeného množství Lučiny. Červenou řepu nakrájejte na plátky.
4
Předehřejte si troubu na 190°C. Vyndejte vychlazené těsto z lednice, rozválejte na plát a ten pak přeneste a opatrně vtlačte do připravené vymazané kulaté formy. Okraje ořežte a upravte dle vlastní fantazie, při pečení se trochu smrsknout, takže mohou klidně více přesahovat.
5
Těsto na dně formy propíchejte vidličkou. Na těsto položte čtverec pečícího papíru, na který nasypte syrové fazole (existují i keramické fazole), které těsto zatíží a nevzniknou tak při pečení bubliny. Pečte 10 minut. Ihned po vytažení korpusu z trouby odstraňte luštěniny s pečícím papírem a dno potřete rozšlehaným vajíčkem.
6
Na plátky nakrájenou červenou řepu vyskládejte do připraveného předpečeného korpusu. Zalijte připravenou náplní. Zbylou Lučinu pomocí lžičky vyskládejte na vrch a ještě posypte trochou tymiánu.
7
Takto připravený koláč pečte na 190°C přibližně 30 minut.
8
Koláč je výborný v kombinaci s čerstvou rukolou a vlašskými ořechy. Je dobrý teplý i studený.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4