Recepty Dezerty Pečené Koláč z jablkových růžiček

Ingredience

150 g meruňkové marmelády
10 ks jablek
1 balení listového těsta
1 citron (1 lžíce šťávy)

Popis

TIP: Na jednu růžičku je ideální použít zhruba 6-8 plátků jablek.

Postup přípravy

1

Předehřejeme si troubu na 180 °C. Jablka omyjeme, odjádříme a nakrájíme na tenké plátky. Dáme do hrnce s vodou, zalijeme citronovou šťávou a minutu povaříme. Poté slijeme a necháme okapat.

2

Rozválíme si listové těsto a nakrájíme na proužky zhruba 4 x 15 cm, potřeme džemem. Po delší straně klademe plátky jablek slupkou ven tak, aby se částečně překrývaly (tím vytvoříme iluzi růžiček).

3

Přeložíme druhou polovinu těsta a opatrně zarolujeme. Zbytkem těsta vyplníme předem vymazanou koláčovou formu a růžičky klademe těsně vedle sebe, aby vytvořili jednolitý celek, ale neztratily se tvary růžiček. Vzniklé mezery můžeme také ještě vyplnit těstem. Pečeme zhruba 15-20 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8