Koláč
Autor
Nikola S.
Praha
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Moje babička milovala koláče, které obsahují jen velmi málo těsta, skoro tenkou vrstvu, ale zato se nešetří na náplni. Vždy se snažila, aby byl tento její koláč pěkně vysoký.
Ingredience
500 g polohrubé mouky
droždí
7 dkg cukru
220 ml vlažného mléka
1 ks vanilkového cukru
soli
1 ks vajíčko
máslo (rozehřáté máslo se sádlem (do těsta i na vymazání plechu)
vajíčko (na potření)
náplň
švestková povidla
domácí meruňkový džem
tvaroh
švestky
Autorův příběh
Moje babička milovala koláče, které obsahují jen velmi málo těsta, skoro tenkou vrstvu, ale zato se nešetří na náplni. Vždy se snažila, aby byl tento její koláč pěkně vysoký.
Postup přípravy
1
Do mísy vsypeme polohrubou mouku a v jedné polovině uděláme důlek. Tam dáme droždí, cukr a vlažné mléko (aby vzešel kvásek), na druhou špetku soli, vajíčko a rozehřáté máslo se sádlem. Jakmile vzejde kvásek, všechno smícháme a propracováváme v těsto. Můžeme naředit mlékem. Necháme vykynout min. 45 min. na teplém místě (pomoučněné a přikryté utěrkou). Z vykynutého bochánku vyválíme na válu kulatou placku, prstem uděláme okraj a přeneseme na namaštěný pečicí papír. Těsto poklademe náplní: tvarohem, džemem, povidly a švestkami. Švestky (na poloviny, na čtvrtky) klademe z estetických důvodů slupkou dolů. Okraj omastíme vajíčkem a dáme péct do vyhřáté trouby, dokud okraj koláče nezezlátne. Můžeme posypat drobenkou.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4