Recepty Dezerty Koláč

Ingredience

500 g polohrubé mouky

droždí

7 dkg cukru

220 ml vlažného mléka

1 ks vanilkového cukru

soli

1 ks vajíčko

máslo (rozehřáté máslo se sádlem (do těsta i na vymazání plechu)

vajíčko (na potření)

náplň

švestková povidla

domácí meruňkový džem

tvaroh

švestky

Postup přípravy

1

Do mísy vsypeme polohrubou mouku a v jedné polovině uděláme důlek. Tam dáme droždí, cukr a vlažné mléko (aby vzešel kvásek), na druhou špetku soli, vajíčko a rozehřáté máslo se sádlem. Jakmile vzejde kvásek, všechno smícháme a propracováváme v těsto. Můžeme naředit mlékem. Necháme vykynout min. 45 min. na teplém místě (pomoučněné a přikryté utěrkou). Z vykynutého bochánku vyválíme na válu kulatou placku, prstem uděláme okraj a přeneseme na namaštěný pečicí papír. Těsto poklademe náplní: tvarohem, džemem, povidly a švestkami. Švestky (na poloviny, na čtvrtky) klademe z estetických důvodů slupkou dolů. Okraj omastíme vajíčkem a dáme péct do vyhřáté trouby, dokud okraj koláče nezezlátne. Můžeme posypat drobenkou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8