Koprová omáčka s hrníčkovým knedlíkem
Autor
Sylvie U.
Ostrava
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Koprová omáčka u nás vždy byla velmi oblíbená, Já ji dnes vařím podle receptu své maminky. A o něj se s vámi podělím :) Jako přílohu doporučuji hrníčkové knedlíky a zastřené vejce.
Ingredience
Na omáčku
50 g másla
60 g hladké mouky
1 l hovězí vývar
200 ml smetany (33%)
1 hrst kopr (čerstvý)
sůl
pepř
citronová šťáva (z půlky citrónu)
cukr
Na knedlíky
250 g hrubé mouky
250 ml mléka
2 vejce
2 rohlíky (starší)
2 lžíce mrkve (strouhané)
1 lžička soli
tuk (na vymazání hrníčku)
petrželová nať
Autorův příběh
Koprová omáčka u nás vždy byla velmi oblíbená, Já ji dnes vařím podle receptu své maminky. A o něj se s vámi podělím :) Jako přílohu doporučuji hrníčkové knedlíky a zastřené vejce.
Postup přípravy
1
Začneme hrníčkovými knedlíky. Oddělíme si žloutky od bílků a smícháme je v míse s mlékem, solí a moukou. Do vzniklého těsta přidáme na kostičky nakrájené rohlíky, nastrouhanou mrkev a nasekanou petrželovou nať. Z bílku ušleháme sníh a jemně jej vmícháme do těsta. Vymažeme si hrníčky a asi do 2/3 je naplníme těstěm. Následně je vložíme do hrnce s vroucí vodou (voda by měla sahat asi do půlky hrnečků) a hrnec zakryjeme pokličkou. Vaříme asi 30 minut.
2
Mezitím se pustíme do omáčky. Máslo necháme zcela rozpustit v hrnci. Stáhneme plamen a k máslu přisypeme mouku. Mícháme dokud nevznikne světlá jíška. K jíšce postupně přilíváme vývar a metlou rychle promícháváme, abychom dosáhli hladké kaše bez hrudek.Omáčku osolíme, opepříme a přivedeme k varu. Hrnec přiklopíme pokličkou a na mírném ohni necháme základ 25 minut provařit. Poté do základu přilijeme smetanu, a ještě asi 2 minuty vaříme. Po dvou minutách hrnec stáhneme z plotny, dochutíme cukrem, štávou z citrónu a přidáme hrst jemně nasekaného kopru.
3
Nyní se vrátíme ke knedlíkům, hrnečky z hrnce vyndáme, vyklopíme knedlíky a nakrájíme je na 1,5cm silné plátky. Omáčku podáváme s vejcem, My ji máme nejraději s tím zastřeným.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4