Recepty Hlavní jídla S masem Králik na česneku

Ingredience

1 zajíc

100 g slanina

1 mrkev

1 palička česenek

1 cibule

100 ml bílé víno

5 lžiček hořčice

4 kuliček nové koření

10 kuliček černý pepř

1 bobkový list

čerstvý (rozmarýn a tymián)

sůl

pepř

Postup přípravy

1

"Králíka rozdělíme na porce - odříznem jednotlivě nohy a oddělíme hřbet. Hlavu a trup použijeme do vývaru. Porce řádně osolíme a opepříme.

2

Připravíme si dvoudílný pekáč do kterého dáme nahrubo pokrájenou cibuli a mrkev. Česnek rozebereme na stroužky, ty oloupeme a rozmáčkneme např. plochou stranou širokého kuchyňského nože. Poté vložíme také do pekáče spolu s na kostky pokrájenou slaninou.

3

Dále přidáme do pekáče nové koření, pepř, bobkový list. Do takto připraveného pekáče položíme porce králíka, potřeme hořčicí. Navrch pokladem snítky bylinek. Vše podlijeme vínem.

4

Jako příloha se hodí rýže, bramborová kaše, šťouchané brambory případně sezónní zelenina. Já jsem naposledy použil cuketové tagliatelle a chili fazole. "

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8