Recepty Dezerty Křehké svatební koláčky/šátečky

Ingredience

Těsto

½ lžičky sůl

7 dkg droždí

25 dkg másla

4 žloutky

3 dkg cukr krupice

80 dkg hladké mouky

¼ l mléka

25 dkg 100% ztuženého tuku

Náplň

vanilkový cukr

mléko

cukr

máslo

moučkový cukr (na posypání)

Postup přípravy

1

TĚSTO:Do vlazného mléka přidáme trochu cukru, droždí a necháme vzejít. Do misky si dáme mouku zamícháme do ní sůl,nastrouháme máslo a tuk,žloutky a vykynuté kvasnice a vše řádně propracujeme v hladké těsto. Těsto dáme na vál a vyválíme na cca 3 milimetry tenký plátek. Nařežeme na kostičky a naplníme připraveným pudinkem smotáme dáme na pečicí papír a dáme péct na 180° stupňů cca 20 minut a po vytažení hned potřeme rozehřatým máslem a posypeme cukrem.

2

NÁPLŇ: odlejeme si 100ml mléka a přidáme cukr a vanilkový puding. Na sporák dáme zbytek mléka a necháme přejít do varu. Zamíchame puding a vaříme do zhoustnutí. Odstavíme a přidáme kousek másla na zjemnění podle chuti kapku rumu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 5. od 8:00 do 2. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8