Recepty Dezerty Křehké svatební koláčky/šátečky

Ingredience

Těsto
½ lžičky soli
7 dkg čerstvého droždí
25 dkg másla
4 vejce (žloutky)
3 dkg krupicového cukru
80 dkg hladké mouky
¼ l mléka
25 dkg rostlinného tuku (ztuženého)
Náplň
vanilkový cukr
mléko
krystalový cukr
máslo
moučkový cukr (na posypání)

Postup přípravy

1

TĚSTO:Do vlazného mléka přidáme trochu cukru, droždí a necháme vzejít. Do misky si dáme mouku zamícháme do ní sůl,nastrouháme máslo a tuk,žloutky a vykynuté kvasnice a vše řádně propracujeme v hladké těsto. Těsto dáme na vál a vyválíme na cca 3 milimetry tenký plátek. Nařežeme na kostičky a naplníme připraveným pudinkem smotáme dáme na pečicí papír a dáme péct na 180° stupňů cca 20 minut a po vytažení hned potřeme rozehřatým máslem a posypeme cukrem.

2

NÁPLŇ: odlejeme si 100ml mléka a přidáme cukr a vanilkový puding. Na sporák dáme zbytek mléka a necháme přejít do varu. Zamíchame puding a vaříme do zhoustnutí. Odstavíme a přidáme kousek másla na zjemnění podle chuti kapku rumu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8