Recepty Hlavní jídla Ryby Krevetový špíz na grilu

Ingredience

500 g mražených krevet

Marináda

2 limetky

2 stroužky česneku

1 citron

4 lžíce olivového oleje

2 lžíce medu

špetka mletého chilli

špetka sušené bazalky

špetka sušené petrželky

sůl

Postup přípravy

1

Krevety necháme rozmrazit. Dejte jim čas a nesnažte se dobu rozmrazování urychlit v mikrovlnce, abyste neznehodnotili chuť masa.

2

Ze dvou limetek vymačkáme do misky šťávu. Přidáme k ní olivový olej a šťávu z jednoho citronu. Základní směs zjemníme medem a zamícháme.

3

Marinádu ochutíme chilli, bazalkou a petrželkou. Pokud nemáte chilli rádi, můžete ho vynechat. Podle chuti přidáme sůl a lisovaný česnek.

4

Do marinády naložíme krevety, které necháme marinovat asi 60 minut. Naložené krevety napíchneme na grilovací jehlu a grilujeme je na přímém grilu asi 3 minuty z každé strany.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Katalog vánočních dárků

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 12. od 8:00 do 24. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41X_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních delikates

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 4. 12. od 8:00 do 31. 12. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/41A_5K.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4