Recepty Hlavní jídla Ryby Krevetový špíz na grilu

Ingredience

Marináda
2 limetky
2 stroužky česneku
1 citron
4 lžíce olivového oleje
2 lžíce medu
1 špetka drceného chilli
1 špetka sušené bazalky
1 špetka petrželky
sůl
500 g krevet (mražených)

Postup přípravy

1

Krevety necháme rozmrazit. Dejte jim čas a nesnažte se dobu rozmrazování urychlit v mikrovlnce, abyste neznehodnotili chuť masa.

2

Ze dvou limetek vymačkáme do misky šťávu. Přidáme k ní olivový olej a šťávu z jednoho citronu. Základní směs zjemníme medem a zamícháme.

3

Marinádu ochutíme chilli, bazalkou a petrželkou. Pokud nemáte chilli rádi, můžete ho vynechat. Podle chuti přidáme sůl a lisovaný česnek.

4

Do marinády naložíme krevety, které necháme marinovat asi 60 minut. Naložené krevety napíchneme na grilovací jehlu a grilujeme je na přímém grilu asi 3 minuty z každé strany.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8