Krupicový švestkovo - jablečný koláč
Ingredience
Na těsto
300 g hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
80 g moučkového cukru
1 vanilínový cukr
125 g změklého másla
1 vejce
4 polévkové lžíce mléka
Na potření a obložení
švestková nebo jablečná povidla
půlené švestky
jablka
Na posypání
cukr krupice
skořice nebo skořicový cukr
Na krupicovou náplň
1,5 l mléka
200 g dětské krupičky
70 g másla
2 vanilínové cukry
3 - 4 polévkové lžíce cukru krupice
200 - 250 ml smetany na šlehání
4 vejce
Postup přípravy
1
Předem uvaříme za stálého míchání z mléka, krupičky, másla, vanilínového a krupicového cukru hustou kaši. Odstavíme a na 10 minut zakryjeme poklicí. Odklopíme a za občasného promíchávání necháme vychladnout.
2
Těsto připravíme z uvedených surovin, propracujeme a na pomoučněném vále vyválíme plát, který přeneseme na vymazaný a vysypaný hlubší plech (můžeme použít i pečicí papír).
3
Těsto lehce potřeme povidly a naneseme na něj střídavě půlky švestek a na osminky nakrájená oloupaná jablka. Posypeme skořicí a cukrem nebo skořicovým cukrem.
4
Do vychladlé kaše přilijeme smetanu a dáme 4 vejce, prošleháme na mírném stupni. Tuto směs nalijeme rovnoměrně na těsto s ovocem, mírně s plechem potřeseme, aby se náplň dostala všude, a uhladíme.
5
Plech vložíme do vyhřáté trouby na 190 °C a pečeme cca hodinu. Já celý plech asi po půl hodině přikryla alobalem a sundala před koncem, aby se dopekl shora. Koláč necháme zcela, zchladnout nejlépe přes noc. Je opravdu velmi šťavnatý a vláčný.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4