Recepty Hlavní jídla S masem Krůtí stehno s česnekem a medem

Ingredience

2 krůtí stehna
250 g rýže
50 g mraženého zeleného hrášku
celý kmín
sůl
mletý černý pepř
slunečnicový olej
1 lžíce medu
3 stroužky česneku

Postup přípravy

1

V misce rozmícháme olej, med a česnek. Krůtí stehna důkladně osolíme, opepříme a potřeme připravenou směsí. Po té zlehka zasypeme kmínem a necháme maso na 15 minut odpočinout v ledničce.

2

Mezitím začneme klasicky vařit rýži a zhruba v polovině doby k ní jen přidáme hrášek. Troubu si předehřejeme na 150°C a stehna pečeme zhruba 1,5 hodiny, a v průběhu dle potřeby podlijeme trochou vody, aby se nám nic nepřipálilo. Abychom zjistili, zda-li je maso již hotové, píchneme špejlí ke kosti stehna a pokud je šťáva narůžovělá, pečeme dál.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8