Ingredience

2 lžíce másla
3 lžíce hladké mouky
voda
3 brambory (velké)
celý kmín
sůl
bobkový list
4 kuličky celého nového koření
6 kuliček pepře
3 vejce (vařená natvrdo)
1 zakysaná smetana
1 smetana na vaření (12%)

Postup přípravy

1

V hrnci si rozpustíme máslo, do kterého přidáme mouku a zlehka ji opečeme. Poté zalijeme studenou vodou a pořádně rozmícháme, aby nám vznikla jíška. Do takto připraveného základu přidáme sůl, zbylé koření, houby pokrájené na plátky, nebo jak jsme zvyklí a brambory nakrájené na kostičky. Polévku vaříme za občasného promíchání, dokud nám brambory nezměknou alespoň 30 min. Jakmile jsou brambory hotové rozmícháme do polévky metličkou zakysanou smetanu a poté i normální a necháme projít varem. Nakonec vsypeme natvrdo uvařená vejce, které si nakrájíme na malinké kostičky. Kdo má rád, může si také přidat do polévky kopr.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8