Kváskový chleba pšenično-žitný podle babičky
Autor
Karin Š.
Ostrava
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Babička mi vždycky vyprávěla, že chléb doma pečený je vždy lepší než kupovaný. Ona ho měla vždy výborný, ale na rozdíl ode mne neměla horkovzdušnou troubu. Po mnoha pokusech se mi chléb také podařil.
Ingredience
Ingredience na kvásek:
50 g kvásek žitný
75 g mouka žitná chlebová (Penam)
75 g mouka pšeničná chlebová babičcina
150 g voda (Z tohoto množství je zhruba 350g rozkvašeného kvásku. 50g oddělit, zůstalo 300g kvásku.)
Ingredience:
150 g pšeničná mouka hladká chlebová Penam
150 g pšeničná hladká mouka
150 g vody
14 g soli (to je asi 2,5 zarovnané kávové lžičky)
8 g kmínu (celého, 2 lžičky)
4 g drcený kmín (1 lžička)
1 lžička fenyklu
1 lžička koriandr
½ lžičky cukru (zaovnané)
Autorův příběh
Babička mi vždycky vyprávěla, že chléb doma pečený je vždy lepší než kupovaný. Ona ho měla vždy výborný, ale na rozdíl ode mne neměla horkovzdušnou troubu. Po mnoha pokusech se mi chléb také podařil.
Postup přípravy
1
Večer si nachystám kvásek na rozkvašení. Vytáhnu kvásek z lednice a odeberu potřebné množství, smíchám s vodou a moukou. 1) Těsto zamísím se všemi ingrediencemi a nechám ho odpočívat na teplém místě alespoň 3 hod. Přikryji utěrkou. 2) Pak trochu popřekládám a nechám ještě ½hod. - 1 hodinu v ošatce pod utěrkou kynout. Rozpálila jsem si troubu na 225°C, po půl hodině jsem opatrně těsto z ošatky vyklopila na pečící papír a nařízla 3x žiletkou. Před vložením do trouby postříkám vodou, peču na 225°C 25 minut, po 25 min. snížím teplotu na 200 °C postříkám vodou a peču 25 min. Celková doba pečení chleba (750g) je tedy 50 minut. Po vyjmutí z trouby potřu sádlem pro lesk kůrky. Dobrou chuť.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4