Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Květákové placičky bez lepku

Ingredience

60 g strouhaného sýru

2 vejce

1 květák

150 g hladké mouky bez lepku

100 g strouhanky bez lepku

sůl

pepř

olej

Popis

TIP: Květákové placičky podáváme se zeleninou nebo bramborovou kaší

Postup přípravy

1

Z květáku odřízneme listy a od košťálu odřízneme růžičky. Růžičky uvaříme v osolené vodě, vaříme je jen krátce, asi 15 minut, aby se nerozvařily.

2

Hotový květák necháme vychladnout. Růžičky květáku rozmixujeme a smícháme je s vajíčkem a moukou. Do směsi přidáme strouhaný sýr a podle chuť opepříme a osolíme.

3

Ze směsi vypracujeme placky, které hned obalíme ve strouhance. Na rozpáleném oleji smažíme placky dozlatova. Hotové placky odložíme na papírový ubrousek, abychom se zbavili přebytečného oleje.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8