Kynuté buchty
Autor
Marta D.
Zlín
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Kynuté buchty byla hvězdná disciplína mojí babička, když nám je připravena právě podle tohoto recoptu mohli jsme se po nich utlouct a ještě teplé jsme je vytahovali z pekáče.
Ingredience
½ kostky droždí
mléko
50 g cukru krupice
½ kg hladké mouky
citronová kůra
vanilkový cukr
1 žloutek
2 lžíce rumu
1 lžíce moučkového cukru
60 g rozpuštěného másla
máslo (na vymazání a konečné polití)
Autorův příběh
Kynuté buchty byla hvězdná disciplína mojí babička, když nám je připravena právě podle tohoto recoptu mohli jsme se po nich utlouct a ještě teplé jsme je vytahovali z pekáče.
Postup přípravy
1
Nejdůležitější je udělat si kvásek: rozdrobené droždí se zalije asi 100 ml vlažného mléka, přidá se lžička cukru a promíchá. Měly by se objevit bublinky.
2
Zatímco čekáme na kvásek, v míse, v níž bude těsto kynout, smícháme prosátou mouku se solí, kůrou, vanilkou a zbylým cukrem, žloutkem, vychladlým máslem a vzešlým droždím.
3
Postupně přidáváme zbylé mléko a těsto hněteme. Poprášíme moukou a necháme asi hodinu kynout na teplém místě.
4
Po vykynutí z těsta vytvoříme kuličky, které dále rukama „rozválíme“ na placičky, dáme do nich náplň (my tvarohovou) a zabalíme.
5
Vyskládáme je na hodně vymaštěný plech, omastíme máslem a pečeme na 180°C.
6
Po upečení je znovu potřeme máslem, pokapeme rumem smíchaným s moučkovým cukrem a dvěma lžícemi horké vody. Vychladlé posypeme moučkovým cukrem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4