Kynuté koláčky bez čekání
Autor
Lenka Z.
Valašská Senice
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Recept je ještě od mé babičky. Nikdy jsem nejedla lepší buchty než od babičky. Jsem za něj ráda a každá návštěva si vždy koláčky velmi chválí.
Ingredience
Hlavní suroviny:
30 gramů droždí
100 mililitrů mléka
500 gramů hladká mouka
250 gramů máslo
2 ks vejce
1 kypřící prášek
1 špetka soli
1 lžička cukr
Tvarohová náplň:
1 měkkého tvarohu
2 lžíce cukr moučka
1 žloutek
1 vanilka
Maková náplň:
100 gramů mletý mák
Autorův příběh
Recept je ještě od mé babičky. Nikdy jsem nejedla lepší buchty než od babičky. Jsem za něj ráda a každá návštěva si vždy koláčky velmi chválí.
Postup přípravy
1
Z mléka a droždí necháme vzejít kvásek‚ který vlijeme do misky s připravenými surovinami na kynuté těsto. Těsto řádně promísíme‚ ale kynout jej nenecháme, rovnou pracujeme. Podle hustoty můžeme přidat mouku nebo mléko. Těsto se nesmí lepit. Ze surovin na jednotlivé náplně si připravíme tvarohovou i makovou náplň. Povidla dle potřeby pouze rozředíme trochou černého čaje. Připravené kynuté těsto dáme na vál a vyválíme tenký plát‚ který rozdělíme rádlem na menší obdélníčky. Na ty klademe náplně a balíme do tvaru rohlíčků či šátečků. Naplněné rohlíčky a šátečky klademe kousek od sebe na plech vyložený pečicím papírem. Rohlíčky pak ještě po okrajích několikrát nařízneme ostrým nožem. Pečeme přibližně 10 minut při 200 °C. Upečené posypeme moučkovým cukrem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4