Ingredience

slunečnicový olej
Na těsto
700 g hladké mouky
40 g čerstvého droždí
150 g bílého jogurtu
½ lžičky soli
½ lžičky jedlé sody
2 lžíce olivového oleje
250 ml mléka
Na langoše
100 g anglické slaniny (plátkové)
majonéza
eidam
1 stroužek česneku

Popis

TIP: Místo majonézy lze použít také kečup.

Postup přípravy

1

Začneme s přípravou kvásku. Z mléka si odlijeme asi 100 ml, lehce ho ohřejeme a rozpustíme v něm droždí. Kvásek uložíme na teplé místo a necháme ho vzejít.

2

Mouku prosejeme a smícháme se solí a jedlou sodou. Do mouky vmícháme jogurt, hotový kvásek, olej a zbytek mléka. Vypracujeme hladké těsto. Těsto přikryjeme utěrkou a dáme ho kynout na teplé místo, přibližně na 30 minut.

3

Mezitím si připravíme slaninu a ostatní ingredience na langoše. Sýr nastrouháme na jemno a slaninu nakrájíme na kostičky. Aby nám sýr neoschnul, přikryjeme ho sáčkem nebo potravinovou fólií.

4

Vykynuté těsto rozdělíme na části a vytvarujeme z nich placky. Langoše smažíme dozlatova z obou stran na rozpáleném oleji.

5

Na druhé pánvi osmažíme dozlatova slaninu. Hotové langoše potřeme stroužkem česneku,posypeme sýrem, slaninou a ochutíme majonézou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8