Ingredience

2 lžíce slunečnicového oleje
3 cibule
5 bílých paprik
1 kg rajčat (oloupaných)
sůl (podle chuti)
1 lžíce krystalového cukru
2 špekáčky
3 vejce
cuketa

Postup přípravy

1

Nejprve ve větším hrnci rozpálíme olej. Cibuli si nakrájíme na tenoučká půlkolečka a osmahneme a přidáme k ní na proužky nakrájenou papriku. Zatímco se nám zelenina restuje, spaříme si ve větší míse rajčata, oloupeme je ze slupky a nakrájíme na kousky. Rajčata přisypeme do hrnce, přidáme sůl a cukr a dusíme alespoň 40 min. V tento moment se můžete rozhodnout čím si lečo „vylepšíte“. My do něj někdy přidáváme i trochu cukety, nebo třeba 2 špekáčky pokud máme chuť na vydatnější oběd. Jakmile nám zelenina změkne, můžou se do leča přidat také vajíčka, které celé jídlo pěkně zahustí a dodají mu jemnější chuť. Je důležité vajíčka pořádně rozmíchat a nechat trošku podusit. K tomuto jídlu doma podáváme čerstvý rohlík nebo bagetku.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8