Ingredience

2 lžíce oleje

3 středně velké cibule

5 paprik

1 kg rajčat (oloupaných)

sůl (podle chuti)

1 lžíce cukru

2 špekáčky

3 vajíčka

cuketa

Postup přípravy

1

Nejprve ve větším hrnci rozpálíme olej. Cibuli si nakrájíme na tenoučká půlkolečka a osmahneme a přidáme k ní na proužky nakrájenou papriku. Zatímco se nám zelenina restuje, spaříme si ve větší míse rajčata, oloupeme je ze slupky a nakrájíme na kousky. Rajčata přisypeme do hrnce, přidáme sůl a cukr a dusíme alespoň 40 min. V tento moment se můžete rozhodnout čím si lečo „vylepšíte“. My do něj někdy přidáváme i trochu cukety, nebo třeba 2 špekáčky pokud máme chuť na vydatnější oběd. Jakmile nám zelenina změkne, můžou se do leča přidat také vajíčka, které celé jídlo pěkně zahustí a dodají mu jemnější chuť. Je důležité vajíčka pořádně rozmíchat a nechat trošku podusit. K tomuto jídlu doma podáváme čerstvý rohlík nebo bagetku.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8