Lehké zázvorové hvězdičky provoněné vanilkou

Ingredience

300 g třtinového cukru

5 g prášku do pečiva

300 g špaldové mouky

1 vanilkový lusk

2 vaječné žloutky

2 vejce

5 g mletého zázvoru

šťáva z půlky citrónu

Postup přípravy

1

Z vanilkového lusku vyndáme nožem dřeň. V míse si ušleháme v pěnu žloutky s vejci, zázvorem, citrónovou šťávou, cukrem a vanilkovou dření. Mouku promícháme s práškem do pečiva a postupně vmícháme do pěny.

2

Vypracujeme tužší těsto, které zabalíme do folie a necháme odležet do druhého dne v ledničce.

3

Těsto si vyválíme na tenčí plát a vykrajujeme hvězdičky. Ty rozendáme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme v troubě vyhřáté na 170 °C 25 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8