Recepty Dětská jídla První dětská jídla Light jahodový džem s javorovým sirupem (bez přidaného cukru)

Ingredience

Na 6 ks cca 330 ml skleniček

2 kg jahod

100 ml javorového sirupu

1 lžičku kyseliny citronové

1 přípravek na konzervování ovoce (Dr.Oetker)

Popis

TIP: Pokud uděláte džemu hodně a bojíte se, že ho do půl roku nezkonzumujeme, tak ho sterilizovat (doporučuji sterilizovat cca 15 minut při 80 °C).

Postup přípravy

1

1/2 očištěných jahod rozmixujeme tyčovým mixérem, druhou polovinu nakrájíme na menší cca 1 x 1 cm velké kousky.

2

Dáme do hrnce se širokým dnem, přidáme sirup, špetku soli a přivedeme k varu. Vaříme cca 3-5 minut, přidáme kyselinu citrónovou. Promícháme a odstavíme.

3

Vmícháme konzervační přípravek a hned dáváme do skleniček. Důkladně zavřeme a obrátíme dolů dnem. Dáme do utěrky / ručníku a necháme vychladnout do druhého dne.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8