Ingredience

1 lilek
hlíva ústřičná
niva
1 jarní cibule
olivový olej
sůl
mletý černý pepř

Postup přípravy

1

30 minut před vařením omyjeme, nakrájíme lilek na plátky a hojně posypeme solí. Necháme jej odležet a poté plátky od soli opláchneme a pořádně usušíme. Nakrájíme na čtvrtiny.

2

Na pánvi rozehřejeme zhruba 2 lžíce oleje a lilek na ní necháme opéct, zhruba 10 minut (promíchávat, promíchávat!) Lilek si na chvíli odstavíme a na pánev s troškou oleje necháme podusit nakrájenou hlívu a jarní cibulku. Hlíva by měla po chvíli (5-10 min) změknout a pustit vodu.

3

Přidáme lilek (případně po dně nalijeme trochu vody, aby lilek nebyl na suchu), chvíli promícháváme a nakonec přisypeme nadrobno nakrájenou nivu.

4

Promícháme, necháme ještě chvíli opéct, dopepříme a dosolíme a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8