Recepty Hlavní jídla Ryby Maki sushi s lososem a avokádem
Ingredience
260 g sushi rýže
1 avokádo
190 g uzeného lososa
3 pláty řasy
1 lžička soli
1 lžíce cukru
2 lžíce rýžového octu
sojová omáčka
Postup přípravy
1
Začneme s přípravou rýže, kterou je nutné několikrát propláchnout vodou. Rýži proplachujte tak dlouho, dokud není voda čirá. To je znamení toho, že jsme rýži zbavili všech nečistot.
2
Než začneme rýži vařit, necháme ji 30 minut odmočit. Rýži dáme vařit do vody. Vody by mělo být o 20% více než je rýže. Rýži vaříme s pokličkou a během vaření ji nesundáváme, aby únik páry rýži neznehodnotil. Rýži vaříme asi 17 minut a necháme ji deset minut odpočinout.
3
Než bude rýže připravena, uvaříme si octový roztok. Do hrnce nalijeme ocet a přidáme sůl a cukr. Ocet lehce nahřejeme, aby se vše rozpustilo.
4
Do připravené rýže rovnoměrně vmícháme octový roztok. Jakmile má rýže tělesnou teplotu, můžete začít s přípravou sushi.
5
Lososa nakrájíme na tenké plátky a avokádo na nudličky, které se nám budou dobře rolovat.
6
Plátek řasy položíme na rolovací podložku. Na plát položíme ⅓ rýže a rovnoměrně ji rozprostřeme. Na vzdálenějším okraji si necháme asi 2 cm široký okraj bez rýže. Pomůže nám to při rolování. Na bližší okraj položíme lososa nebo avokádo a pomocí podložky vše srolujeme.
7
Jakmile je rolování hotové, potřeme konec řasy vodou a přilepíme k rolce, bude tak dobře držet. S pomocí navlhčeného nože rolku nakrájíme. Podáváme se sojovou omáčkou.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4