Ingredience

2ks sushi nori (mořské řasy)

4 hrstky sushi rýže

2 polévkové lžíce rýžového octa

1 polévková lžíce cukru

½ polévkové lžíce soli

100 g lososa

½ avokáda

Wasabi

Soyová omáčka

bambusová rohož

Potravinová fólie

Postup přípravy

1

V první řadě uvařte Sushi rýži. Sushi rýže obsahuje hodně škrobu, tudíž musíte rýži před vařením důkladně proprat vodou (cca 8-10x). Přidejte cca 1 sklenici vody a rýži vařte po dobu 10 minut.

2

Mezitím si připravte nálev, který dělá rýži lepkavou. Smíchejte rýžový ocet, cukr a sůl a na mírném ohni zahřejte. Směs nesmí projít varem.

3

Lososa zbavte kůže, avokádo oloupejte. Pouze zralé avokádo je opravdu chutné, poznáte jej tak, že je měkké a slupka lze snadno oloupat prsty. Lososa i avokádo nakrájejte na úzké dlouhé nudličky, které se vejdou na délku do rolky.

4

Uvařenou rýži nechte vychladit a poté do ní vmíchejte nálev. Tím získá jemně lepkavou konzistenci.

5

Mořské řasy rozdělte na poloviny, položte na bambusovou rohož (rohož zabalte do potravinové fólie, bude se vám snadněji tvořit rolka). Po celé ploše řasy pokryjte rýží a stlačte ji (navlhčete si ruce, jinak vám lepkavá rýže zůstane na prstech). Na střed prstem naneste trochu wasabi, na něj dejte plátek lososa a avokáda. A můžete začít s rolováním. Rohož rolujte zdola nahoru, přitiskněte konce mořských řas a prsty zabalte.

6

Rolku rozkrájejte na 6 dílů. Sushi je hotovo! Podávejte s wasabi a sojovou omáčkou, jezte tradičními hůlkami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 10. od 8:00 do 22. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4