Recepty Dezerty Pečené Makronky s ostružinovou náplní

Ingredience

250 g mletých mandlí

230 g moučkového cukru

230 g krupicového cukru

6 bílků

špetka soli

fialová gelová barva do potravin

Náplň

300 g mascarpone

60 g změklého másla

3 lžíce moučkového cukru

120 g ostružin

Postup přípravy

1

Do misky nasypeme moučkový cukr, špetku soli a mleté mandle. Pomoci mixéru vše ještě rozmixujeme, aby byla směs opravdu velmi jemná a nakonec ji prosejeme.

2

V misce ušleháme krupicový cukr s bílky, aby nám vznikl pevný sníh. Do sněhu přidáme trochu barviva.

3

Ušlehané obarvené bílky opatrně smícháme s rozmixovanými mandlemi, moukou a cukrem. Náplň dáme pomocí cukrářského sáčku na pečící papír. Můžeme použít také silikonovou formu na makronky, se kterou se nám bude lépe pracovat.

4

Kolečka by měla mít průměr asi 3 cm. Předehřejeme si troubu na 150 °C a pečeme je 12 minut. Makronky necháme vychladnout.

5

Ostružiny rozmixujeme s cukrem a propasírujeme je. Mascarpone smícháme se změklým máslem a nakonec přidáme ostružinové pyré. Pomocí krému spojíme makronky a dáme je uležet na 24 hodin do ledničky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 15. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8