Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Maminčiny recepty: české koláče
Ingredience
Těsto
500 g polohrubé mouky
90 g krupicového cukru
1 žloutek
30 g droždí
90 g másla
250 ml mléka
špetka soli
Tvarohová náplň
250 g polotučného tvarohu
1 balíček vanilkového cukru
1 lžíce másla
50 g krupicového cukru
1 vejce
lžička citronové kůry
hrst sušených brusinek
Povidlová náplň
300 g povidel
Drobenka
1 balíček vanilkového cukru
2 lžíce moučkového cukru
2 lžíce másla
3 lžíce hrubé mouky
Na potření
1 vejce
Postup přípravy
1
Začneme s přípravou kynutého těsta. Z mléka odebereme asi 50 ml mléka a lehce ho ohřejeme. Přidáme lžičku cukru a droždí. Vše rozmícháme, aby se cukr a droždí rozpustilo a propojilo. Kvásek necháme vzejít na teplém místě.
2
Mouku prosejeme a smícháme s krupicovým cukrem a špetkou soli. Přidáme změklé máslo, zbytek mléka, žloutek a nakonec kvásek. Vypracujeme těsto.
3
Těsto přikryjeme utěrkou a dáme na teplé místo odležet.
4
Než nám těsto vykyne, připravíme si tvarohovou náplň. Tvaroh smícháme s oběma cukry, citronovou kůrou, máslem a vajíčkem. Důkladně vše promícháme.
5
Nakonec připravíme drobenku. Mouku smícháme s cukrem a rozpuštěným máslem. Vše zamícháme, aby se nám vytvořila drobenka.
6
Z kynutého těsta tvoříme 4 větší díly, které ještě necháme dalších 15 minut kynout. Z každého kousky těsta vytvarujeme věší koláč, který rozválíme na tenkou placku. Koláče plníme tvarohovou a povidlovou náplní.
7
Na povidlové koláče vložíme drobenku na tvarohové koláče dáme sušené brusinky. Koláče dáme na plech a okraje pomažeme vajíčkem.
8
Pečeme je asi 15 minut dozlatova.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4