Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Maminčiny recepty: české koláče

Ingredience

Těsto

500 g polohrubé mouky

90 g krupicového cukru

1 žloutek

30 g droždí

90 g másla

250 ml mléka

špetka soli

Tvarohová náplň

250 g polotučného tvarohu

1 balíček vanilkového cukru

1 lžíce másla

50 g krupicového cukru

1 vejce

lžička citronové kůry

hrst sušených brusinek

Povidlová náplň

300 g povidel

Drobenka

1 balíček vanilkového cukru

2 lžíce moučkového cukru

2 lžíce másla

3 lžíce hrubé mouky

Na potření

1 vejce

Postup přípravy

1

Začneme s přípravou kynutého těsta. Z mléka odebereme asi 50 ml mléka a lehce ho ohřejeme. Přidáme lžičku cukru a droždí. Vše rozmícháme, aby se cukr a droždí rozpustilo a propojilo. Kvásek necháme vzejít na teplém místě.

2

Mouku prosejeme a smícháme s krupicovým cukrem a špetkou soli. Přidáme změklé máslo, zbytek mléka, žloutek a nakonec kvásek. Vypracujeme těsto.

3

Těsto přikryjeme utěrkou a dáme na teplé místo odležet.

4

Než nám těsto vykyne, připravíme si tvarohovou náplň. Tvaroh smícháme s oběma cukry, citronovou kůrou, máslem a vajíčkem. Důkladně vše promícháme.

5

Nakonec připravíme drobenku. Mouku smícháme s cukrem a rozpuštěným máslem. Vše zamícháme, aby se nám vytvořila drobenka.

6

Z kynutého těsta tvoříme 4 větší díly, které ještě necháme dalších 15 minut kynout. Z každého kousky těsta vytvarujeme věší koláč, který rozválíme na tenkou placku. Koláče plníme tvarohovou a povidlovou náplní.

7

Na povidlové koláče vložíme drobenku na tvarohové koláče dáme sušené brusinky. Koláče dáme na plech a okraje pomažeme vajíčkem.

8

Pečeme je asi 15 minut dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8