Recepty Dezerty Pečené Maminčiny recepty: tvarohový moučník

Ingredience

Těsto

120 g hladké mouky

90 g polohrubé mouky

120 g másla

1 vajíčko

3 lžíce studené vody

2 lžíce kakaa

Tvarohová náplň

250 g zakysané smetany

2 balíčky vanilkového cukru

3 vajíčka

3 lžíce cukru

50 g čokolády na vaření

500 g polotučného tvarohu

Postup přípravy

1

Začneme přípravou těsta. Změklé máslo smícháme s hladkou a polohrubou moukou. Přidáme vajíčko, kakao a vodu. Vypracujeme těsto a necháme jej 20 minut odpočinout v ledničce.

2

Než si těsto odpočine, připravíme si tvarohovou náplň. V misce smícháme tvaroh se všemi cukry, přidáme smetanu a vajíčko. Směs si rozdělíme na polovinu.

3

Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Necháme ji vychladnout a smícháme ji s jednou polovinou tvarohu. Druhou část necháme bílou.

4

Těsto vyválíme na 2 až 3 mm silný plát a dáme jej do připravené formy. Dno propíchneme vidličkou a dáme jej péct do předehřáté trouby. Pečeme 10 minut na 190 °C.

5

Předpečené těsto necháme vychladnout a pak na něj lžicí vkládáme střídavě čokoládovou a bílou směs. Začínám ve středu dortu směrem k okraji.

6

Koláč dáme péct do předehřáté trouby na 160 °C a pečeme asi 40 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 14. 8. od 8:00 do 20. 8. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/25_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4