Recepty Dezerty Pečené Maminčiny recepty: tvarohový moučník
Ingredience
Těsto
120 g hladké mouky
90 g polohrubé mouky
120 g másla
1 vajíčko
3 lžíce studené vody
2 lžíce kakaa
Tvarohová náplň
250 g zakysané smetany
2 balíčky vanilkového cukru
3 vajíčka
3 lžíce cukru
50 g čokolády na vaření
500 g polotučného tvarohu
Postup přípravy
1
Začneme přípravou těsta. Změklé máslo smícháme s hladkou a polohrubou moukou. Přidáme vajíčko, kakao a vodu. Vypracujeme těsto a necháme jej 20 minut odpočinout v ledničce.
2
Než si těsto odpočine, připravíme si tvarohovou náplň. V misce smícháme tvaroh se všemi cukry, přidáme smetanu a vajíčko. Směs si rozdělíme na polovinu.
3
Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Necháme ji vychladnout a smícháme ji s jednou polovinou tvarohu. Druhou část necháme bílou.
4
Těsto vyválíme na 2 až 3 mm silný plát a dáme jej do připravené formy. Dno propíchneme vidličkou a dáme jej péct do předehřáté trouby. Pečeme 10 minut na 190 °C.
5
Předpečené těsto necháme vychladnout a pak na něj lžicí vkládáme střídavě čokoládovou a bílou směs. Začínám ve středu dortu směrem k okraji.
6
Koláč dáme péct do předehřáté trouby na 160 °C a pečeme asi 40 minut.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4